Het tijdsschema van aanlevering van de (concept)stukken en van IBOS-loketopeningen is geactualiseerd.
- De datum voor het indienen van de beleidsbrief is dinsdag 3 maart.
- De ronde suppletoire begrotingen op Prinsjesdag is ook dit jaar opgenomen in het tijdsschema onder de naam ‘Suppletoire begroting (zie Begrippenlijst) september’.
- Een aantal overzichtsbijlagen wordt niet meer opgenomen in de departementale begrotings- en verantwoordingsstukken, maar alleen in het stuk van het beleidsverantwoordelijke departement. Dit is aangekondigd in de Voorjaarsnota 2025. Voor deze gecentraliseerde bijlagen zijn aanlevermomenten opgenomen in het tijdsschema.
- De aanlevering van de (concept)slotwet is in lijn gebracht met de andere jaarstukken.
Een aantal wijzigingen is al verwerkt in de RBV 2025. Deze worden definitief overgenomen in de RBV 2026.
- De verdiepingsbijlage en het overzicht moties en toezegging worden niet meer opgenomen in de departementale begrotings-en verantwoordingsstukken. Deze modellen zijn daarom komen te vervallen. De overzichtsbijlagen voor Caribisch Nederland, Wind in de Zeilen, Nationaal Groeifonds en het Klimaatfonds zijn gecentraliseerd. Daarmee komen de modellen te vervallen.
- De modellen voor de Strategische Evaluatieagenda (SEA) zijn aangepast.
- Als gevolg van het vervallen van het voedingsartikel bij begrotingsfondsen zijn de modellen van de begrotingsstaat voor begrotingsfondsen gewijzigd.
Politieke verzoeken hebben gevolg voor de RBV.
- Op verzoek van de Tweede Kamer wordt ook bij de eerste Suppletoire begroting (zie Begrippenlijst) inzicht gegeven in de budgetflexibiliteit. Hiertoe is een tabel, inclusief voorschrift opgenomen.
- Het focusonderwerp wordt jaarlijks door de Tweede Kamer aangewezen. Omdat dit onderwerp ieder jaar wisselt, bevat de RBV geen model. In de RBV is opgenomen dat de invulling van het focusonderwerp uiterlijk voor het herfstreces beschikbaar wordt gesteld aan departementen. Voor de verantwoording over 2025 heeft de Tweede Kamer ‘Risico’s voor de goede inning en besteding van belasting- en premiegeld’ als focusonderwerp aangewezen.
Overig
- De modellen voor de suppletoire begrotingen voor agentschappen worden in lijn gebracht met de aanpassingen die zijn opgenomen in de Regeling Agentschappen 2024. In de RBV 2025 zijn de wijzigingen voor de agentschapsmodellen bij de ontwerpbegroting al doorgevoerd.
- Grensbedragen van de WNT-verantwoording (wet normering topinkomens) zijn geïndexeerd. De aanleverdata in het model over het Herstel- en Veerkrachtplan zijn ook geactualiseerd.